Aktualności

2.10.2017 - 2 października gościliśmy na warsztatach literackich, panią Dorotę Schrammek, przesympatyczną autorkę książek obyczajowych takich jak: „Stojąc pod tęczą”, „Horyzonty uczuć”, „Na brzegu życia”, „Wiatr wspomnień” , „Dom, którego nie było” oraz bajek dla dzieci. Podczas spotkań z rezolutnymi przedszkolakami      i uczniami klas I-VII pisarka opowiadała o swojej przygodzie z pisarstwem oraz o niezwykłych bajkach               dla najmłodszych. Zdradziła dzieciom historię powstania bajki „O skarpetkowym potworze”. Uczestnicy warsztatów wykonali ilustracje do tworzonej przez siebie bajki. Warsztaty dostarczyły dzieciom dużo zabawy          i uśmiechu. Spotkanie autorskie zostały opłacone przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

3.10.2017 - Jak co roku obchodziliśmy święto wszystkich chłopców. W tym roku szkolnym dziewczynki wybrały reprezentantów każdej klasy, którzy stanęli do walki o tytuł "Super Dżentelmena". Nie od dziś wiadomo,               że prawdziwy Dżentelmen jest znawcą kobiet. Tak więc nasi chłopcy mgli popisać się wiedzą na temat rożnych niezbędnych gadżetów potrzebnych każdej kobiecie. Zabawili się w stylistów fryzur oraz pod presją czasu układali wyrazy, wykorzystując litery z hasła "dzień chłopca". Łatwo nie było, ale kandydaci do tytułu nie poddali się i walczyli do samego końca. Miło nam ogłosić, że "Super Dżentelmenem" klas młodszych został Karol Czyżyk z Zerówki, a tytuł "Super Dżentelmena" w klasach starszych zdobył Daniel Liedtke z klasy VII. Chłopcy serdecznie Wam gratulujemy!

29.09.2017 - Żaden język obcy nie jest nam obcy, czyli Europejski Dzień Języków w Szkole Podstawowej Nr  1    w Smolnicy. To międzynarodowe święto zostało ustanowione z inicjatywy Rady Europy i obchodzone jest corocznie w całej Europie 26 września. W naszej szkole udało się już po raz drugi zorganizować obchody tego szczególnego wydarzenia, które swój finał miały w piątek 29 września. Przygotowania zaczęły się kilka dni wcześniej od losowania krajów przez reprezentantów klas. Każda klasa miała za zadanie przygotować dekorację drzwi do sali. Pojawiły się różne informacje geograficzne i kulturowe, ciekawostki, potrawy, alpiniści, piłkarze, potwór z Loch Ness, a nawet uroczy Krecik. Kolejnym etapem naszej zabawy był dobór uczniów w pary, w których starsi koledzy pomagali młodszym i odwrotnie. W finałowym dniu naszej zabawy uczniowskie pary przystąpiły do „łamania języków”. Każda para musiał przejść drogę przez 4 stacje, żeby zdobyć słodki upominek ufundowany przez Radę Rodziców. Stacja 1 język rosyjski i dopasowywanie produktów do ich rosyjskich nazw, stacja 2 – wykazanie się znajomością flag krajów europejskich. Przy stacji 3 uczniowie zgadywali jak brzmi    „do widzenia” po francusku, portugalsku, rumuńsku, niemiecku, norwesku, irlandzku i holendersku. W ostatnim zadaniu uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością nazw kolorów w języku angielskim oraz niemieckim. Kolejną niespodzianką była możliwość sfotografowania się w unikatowej angielskiej budce telefonicznej lub     w prawdziwym angielskim autobusie. Atmosfera dopisała, było dużo dobrej zabawy, uśmiechu i pozytywnej energii. Szczególne chciałabym podziękować pani Elżbiecie Kłodzie ( Elżbieta Kłoda) i Sabinie Zbrzeznej (Sabina Zbrzezna) za przygotowanie fantastycznych rekwizytów do naszej sesji zdjęciowej. Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie dekoracji na drzwi do sal oraz Radzie Rodziców za wsparcie finansowe w realizację naszego projektu. Dziękuję również moim obrotnym pomocnikom z klasy VII: Julia, Patrycja, Amelia, Dagmara, Hubert i Daniel.

20.09.2017 - We wrześniu, jak co roku, trwają akcje "Sprzątania Świata". Od kilku lat uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Smolnicy czynnie się w nie włączają. W tym roku, w dniu 20 września tj. w środę dzieci, "uzbrojone" w rękawice i worki, wyruszyły na "podbój" terenów wyznaczonych wcześniej do posprzątania : - oddział przedszkolny i klasy I – III sprzątały pod opieką wychowawców teren wokół szkoły, - klasy IV - VII przystąpiły do sprzątania lasu pod czujnym okiem swoich nauczycieli oraz leśników. Po ciężkiej pracy przyszedł czas na odpoczynek połączony z pieczeniem kiełbasek na ognisku.

.

.

 

 

 

 

Mała galeria

Copyright by www.lebdesign.eu    Wszystkie prawa zastrzeżone