Galeria fotografii

Warsztaty literackie. 2 października gościliśmy na warsztatach literackich, panią Dorotę Schrammek, przesympatyczną autorkę książek obyczajowych takich jak: „Stojąc pod tęczą”, „Horyzonty uczuć”, „Na brzegu życia”, „Wiatr wspomnień” , „Dom, którego nie było” oraz bajek dla dzieci.
Podczas spotkań z rezolutnymi przedszkolakami i uczniami klas I-VII pisarka opowiadała o swojej przygodzie z pisarstwem oraz o niezwykłych bajkach dla najmłodszych. Zdradziła dzieciom historię powstania bajki „O skarpetkowym potworze”. Uczestnicy warsztatów wykonali ilustracje do tworzonej przez siebie bajki. Warsztaty dostarczyły dzieciom dużo zabawy i uśmiechu.
Spotkanie autorskie zostały opłacone przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.

 

29.10.2017 - Europejski Dzień Języków  Święto języków to wspaniała okazja do zgłębiania wiedzy na temat tradycji i kultury innych krajów europejskich.

 

Sprzątanie świata. We wrześniu, jak co roku, trwają akcje "Sprzątania Świata". Od kilku
lat uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Smolnicy czynnie się w nie włączają. W tym roku, w dniu 20 września tj. w środę dzieci, "uzbrojone" w rękawice i worki, wyruszyły na "podbój" terenów wyznaczonych wcześniej do posprzątania :
- oddział przedszkolny i klasy I i III sprzątały pod opieką wychowawców
teren wokół szkoły,

- klasy IV - VII przystąpiły do sprzątania lasu pod czujnym okiem swoich nauczycieli oraz leśników.
Po ciężkiej pracy przyszedł czas na odpoczynek połączony z pieczeniem kiełbasek na ognisku.

 

 

 

 

Copyright by www.lebdesign.eu    Wszystkie prawa zastrzeżone